Czy to będzie szczyt na rynku Bitcoina?

0
318

Duże wahania

Marzec okazał się przełomowym momentem nie tylko dla rynków akcyjnych. W związku ze spadkiem awersji do ryzyka kapitał wraca również do kryptowalut. W przypadku Bitcoina wzrosty rozpoczęły się od poziomu cenowego 4000 dolarów. W przeciągu miesiąca wycena BTCUSD wzrosła o około 100%. Już pod koniec kwietnia na wykresie pojawiły się wyceny oscylujące w pobliżu 8000 dolarów.

Czy to będzie szczyt na rynku Bitcoina?


BTCUSD D1

źródło: xStation

Harmonia na szczycie

Obecnie rynek wyhamował na naszym scenariuszu związanym z układem harmonicznym Gartleya. Poziom oporu stanowi tutaj punkt D na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6%. Mamy tutaj poziom cenowy 11750 dolarów za BTC. Formacja świecowa z niedzieli przetestowała analizowany opór. Obecnie spodziewamy się retestu strefy, który umożliwi podłączenie się do sprzedających na BTCUSD. Oczywiście konieczne są tutaj oznaki podaży na świecach japońskich, które warto obserwować z perspektywy interwału 4 godzinowego.

Poprzedni artykułCzy warto jeszcze kupować ETH?
Następny artykułWakacyjny trading z Fibonacci Team
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.