Czy jest szansa na wzrosty cen srebra?

0
187

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania srebra na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 dolara. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 26,78 USD. Wtorkowa sesja amerykańska zapoczątkowała wyprzedaż na rynku srebra, a sentyment ten utrzymywał się do piątkowego poranka.

Czy jest szansa na wzrosty cen srebra?

SILVER H1

źródło: xStation

Strefa kierunkowa

Po ostatnich rosnących dołkach prowadzimy linię dolnego ograniczenia. Ma ona charakter poglądowy i opisuje bieżącą dynamikę lokalnego swingu wzrostowego. Docelowo wyznaczamy poziom oporu, który stanowi strefę kierunkową na rynku srebra. Wyznaczony pułap opiera się na mierzeniu Fibonacciego 61,8% po cenie 26,40 USD. 

Poprzedni artykułJak silny jest ten opór na NASDAQ?
Następny artykułNegatywne prognozy dla kryptowalut. Jak nisko spadnie BTC?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.