Jak silny jest ten opór na NASDAQ?

0
157

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu giełdowego NASDAQ 100 na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 800 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która kształtowana była w drugiej połowie lutego. Kolejne tygodnie upływały nam pod znakiem wyraźnego trendu wzrostowego.

Jak silny jest ten opór na NASDAQ?

NASDAQ D1

źródło: xStation

Podwójny szczyt?

Podczas sesji wtorkowej rynek osiąga pułap zewnętrznego mierzenia Fibonacciego 127,2%. Jest to docelowy poziom dla kupujących, który wyznaczałem w ubiegłym tygodniu. Pojawiła się też pierwsza reakcja w postaci formacji świecowej z długim cieniem górnym. Obecnie możemy oczekiwać na drugie podejście i okazje do ukształtowania formacji podwójnego szczytu w tym rejonie.

Poprzedni artykułŚrodowe otwarcie na ropie naftowej
Następny artykułCzy jest szansa na wzrosty cen srebra?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.