Środowe otwarcie na ropie naftowej

0
104

Lokalny dołek

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o o rozpiętości mniej więcej 6 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 77,85 USD. Po tym fakcie to strona podażowa zdominowała trzy kolejne sesje. Kulminacyjnym momentem było czwartkowe otwarcie sesji europejskiej i wyznaczone low.

Środowe otwarcie na ropie naftowej

WTI H1

źródło: xStation

Formacja harmoniczna

Obecnie rynek buduje falę wzrostową, która przynosi podstawy dla scenariusza technicznego. Pierwszym etapem była reakcja na wysokości współczynnika Fibonacciego 61,8%. Środowe otwarcie rynków w Europie przynosi nam drugą okazję na układzie harmonicznym. Mamy tutaj schemat Gartleya, gdzie punkt D formacji znajduje się na poziomie cenowym 76,60 USD.

Poprzedni artykułKapitał wraca do amerykańskiego dolara
Następny artykułJak silny jest ten opór na NASDAQ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.