Czy korekta na DAXie będzie kontynuowana?

0
273

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 100 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się wraz z impulsem wzrostowym po cenie ~ 13 000 punktów. Końcówka ubiegłego roku była bardzo optymistyczna dla rynków akcyjnych, a spadająca awersja do ryzyka doprowadziła niemiecki indeks do nowych szczytów historycznych.

Czy korekta na DAXie będzie kontynuowana?

DAX H1

źródło: xStation

Mierzenie FE100

Wtorkowy poranek przynosi test lokalnej linii trendu spadkowego, a właściwie korekty spadkowej. W ramach realizacji zysków prowadzimy bowiem poglądową linię górnego ograniczenia. Ewentualne wybicie górą byłby silnym potwierdzeniem do kontynuacji trendu. Jeśli rynek pozostanie w konsolidacji lub korekcie spadkowej, naturalnym targetem będzie strefa popytowa 13 750 punktów. Poziom wyznaczony jest przy użyciu mierzenia FE100.

Poprzedni artykuł„ANALIZA PRICE ACTION: ODWROTY” – Al Brooks
Następny artykułLokalne rozegranie Bitcoina – Kryptowaluty odreagowują po korektach
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.