Lokalne rozegranie Bitcoina – Kryptowaluty odreagowują po korektach

0
83

Historyczne szczyty

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka po ustanowieniu nowych szczytów historycznych. W tym punkcie rynek przebił barierę 40 000 dolarów za jednego Bitcoina. Dynamiczna okazała się realizacja zysków, podczas której kurs BTCUSD spadł o 25% w przeciągu trzech sesji.

Lokalne rozegranie Bitcoina   Kryptowaluty odreagowują po korektach

BITCOIN M30

źródło: xStation

Odreagowanie

W ujęciu lokalnym notowania Bitcoina wyraźnie odreagowują. W ujęciu średnio lub długoterminowym pomimo sporej korekty nadal jesteśmy bardzo wysoko. Od poniedziałkowego popołudnia cena BTC wzrosła o mniej więcej 6000 dolarów co stanowi około 20% procentowej zmiany. Kurs zbliża się do ciekawej strefy technicznej, która oparta jest na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Wskazany poziom oporu wypada na cenę 37 350 dolarów.

Lokalne rozegranie Bitcoina – Kryptowaluty odreagowują po korektach
1 (20%) 1
Poprzedni artykułCzy korekta na DAXie będzie kontynuowana?
Następny artykułOVERBALANCE na kawie. Wybicie górą na funcie coraz bardziej prawdopodobne
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.