Lokalne rozegranie Bitcoina – Kryptowaluty odreagowują po korektach

0
267

Historyczne szczyty

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka po ustanowieniu nowych szczytów historycznych. W tym punkcie rynek przebił barierę 40 000 dolarów za jednego Bitcoina. Dynamiczna okazała się realizacja zysków, podczas której kurs BTCUSD spadł o 25% w przeciągu trzech sesji.

Lokalne rozegranie Bitcoina   Kryptowaluty odreagowują po korektach

BITCOIN M30

źródło: xStation

Odreagowanie

W ujęciu lokalnym notowania Bitcoina wyraźnie odreagowują. W ujęciu średnio lub długoterminowym pomimo sporej korekty nadal jesteśmy bardzo wysoko. Od poniedziałkowego popołudnia cena BTC wzrosła o mniej więcej 6000 dolarów co stanowi około 20% procentowej zmiany. Kurs zbliża się do ciekawej strefy technicznej, która oparta jest na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 61,8%. Wskazany poziom oporu wypada na cenę 37 350 dolarów.

Poprzedni artykułCzy korekta na DAXie będzie kontynuowana?
Następny artykułOVERBALANCE na kawie. Wybicie górą na funcie coraz bardziej prawdopodobne
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.