Czy korekta na Ethereum się przedłuży?

0
143

Dynamiczny popyt

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania Ethereum ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 560 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od zmiany tendencji spadkowej na wzrostową. Po tym fakcie na wykresie ETHUSD pojawił się dynamiczny popyt. Od początku marca to kupujący są stroną wyraźnie dominującą na rynku kryptowalut.

Czy korekta na Ethereum się przedłuży?

ETHUSD H1

źródło: xStation

Korekta spadkowa

W dniu dzisiejszym notowania ETHUSD ukształtowały wierzchołek po cenie 1 850 dolarów. Kolejne godziny przynoszą lokalną korektę spadkową, której zasięg może się wydłużyć. Analizujemy tutaj bowiem scenariusz z szerokim mierzeniem Fibonacciego 38,2%. Dodatkowe potwierdzenie stanowi schemat OneToOne. Widoczna strefa popytowa odnosi się do kursu 1 635 dolarów.

Poprzedni artykułKiedy zakończy się korekta na ropie naftowej?
Następny artykułOne to One na ropie WTI. Bitcoin walczy z Fibonaccim
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.