Kiedy zakończy się korekta na ropie naftowej?

0
130

Dynamiczny popyt

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania czarnego złota ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8,80 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która budowana była na przełomie lutego i marca. Po tym fakcie na wykresie WTI pojawił się dynamiczny popyt. Marzec rozpoczął się od wzrostów i szybkiego powrotu ponad barierę 60 dolarów za baryłkę.

Kiedy zakończy się korekta na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Korekta spadkowa

Poniedziałkowa sesja zapoczątkowała wyprzedaż na rynku ropy naftowej. Kurs odbił się od bariery 68 dolarów za baryłkę i podąża na południe. Targetem dla sprzedających powinna być strefa wyznaczona z clustra dwóch mierzeń. Celujemy tutaj w w schemat FE100 oraz klasyczne 50% z ostatniej fali wzrostowej. Wsparciem jest więc poziom cenowy 63,50 USD.

Poprzedni artykułLokalna korekta na Bitcoinie – Jak wykorzystać ten schemat?
Następny artykułCzy korekta na Ethereum się przedłuży?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.