Lokalna korekta na Bitcoinie – Jak wykorzystać ten schemat?

0
108

Zmiana tendencji

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC, na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania BTCUSD ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnej zmiany tendencji na wzrostową. Od piątkowej sesji notowania BTC poruszają się bowiem w trendzie wzrostowym. Doprowadził on do ukształtowania lokalnego szczytu po cenie 51 850 USD.

Lokalna korekta na Bitcoinie   Jak wykorzystać ten schemat?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Korekta spadkowa

Ostatnie godziny przynoszą dość sporą korektę spadkową. Nasz schemat wyznacza target dla obecnego swingu, który opiera się na overbalance. Zgodnie z równością korekcyjną najbliższym wsparciem powinien być poziom cenowy 49 200 dolarów. Mamy tam również zniesienie dokładnie 50% z ostatniej fali wzrostowej. Przed godziną 8 notowania dość dynamicznie zbliżają się do technicznej strefy popytowej i otwarcie sesji europejskiej może być impulsem do kolejnego zwiększenia zmienności.

Poprzedni artykułPerspektywa dla polskiego rynku akcji – WIG20
Następny artykułKiedy zakończy się korekta na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.