Perspektywa dla polskiego rynku akcji – WIG20

0
128

Odreagowanie

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilkanaście miesięcy i bierze swój początek w ubiegłorocznym minimum. Wtedy to kursu osiągnął dno cenowe w okolicy 1 240 punktów. Bardzo szeroki jest wręcz zakres wahań jaki przedstawiony został na wykresie interwału sesyjnego. Obejmuje bowiem aż 855 punktów. Taka zmienność w skali polskiego indeksu jest bardzo wysokim rezultatem. Wystarczy przytoczyć wartość procentową, która jest bliska 70%.

Perspektywa dla polskiego rynku akcji   WIG20

WIG 20

źródło: xStation

Target spadkowy

Obecny schemat techniczny bazuje na układzie OneToOne. Będzie to struktura na szerokiej korekcie pędzącej, która w ramach scenariusza AB=CD wyznacza wsparcie po kursie 1 710 punktów. Dodatkowe potwierdzenie i zarazem silny element tego scenariusza popytowego, stanowi tutaj mierzenie Fibonacciego 61,8%. W ujęciu bardziej lokalny kurs reaguje na pułap 1 870 punktów i ten też poziom wybity dołem powinien otworzyć drogę do dalszych spadków.

Poprzedni artykułSilna zapora podażowa na EURUSD
Następny artykułLokalna korekta na Bitcoinie – Jak wykorzystać ten schemat?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.