Silna zapora podażowa na EURUSD

0
361

Korekta wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu Edka na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 200 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która kształtowana była na sesji wtorkowej i środowej.

Silna zapora podażowa na EURUSD

EURUSD H1

źródło: xStation

Potrójne wsparcie

Kluczowe spadki odegrały się podczas czwartkowej sesji amerykańskiej, na której europejska waluta silnie traciła do dolara. W dniu dzisiejszym pojawia się drobne odreagowanie, które zapoczątkowane było low po kursie 1,1915. Wyjątkowa techniczna strefa oporu znajduje się na wysokości 1,2040. Tam też mamy zgromadzenie trzech technicznych mierzeń: FE100 + 38,2% z szerokiego swingu + 61,8% z lokalnego swingu.

Poprzedni artykułLokalna konsolidacja na Bitcoinie
Następny artykułPerspektywa dla polskiego rynku akcji – WIG20
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.