Lokalna konsolidacja na Bitcoinie

0
135

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania BTC ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 300 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 52 400 USD. Po tym fakcie na wykresie BTCUSD pojawiły się dość dynamiczne spadki.

Lokalna konsolidacja na Bitcoinie

BTCUSD M30

źródło: xStation

Strefa ZZB

Na otwarciu piątkowej sesji azjatyckiej kurs Bitcoina wyznaczył lokalne low. Odreagowanie jakie pojawiło się do godzin wczesno popołudniowych są jest skromne. W zasadzie zarysowuje się nam w pewnym stopniu lokalna konsolidacja. Zakładając nieco większe zaangażowanie kupujących, pierwszą strefą oporu jest pułap cenowy 48 500 dolarów. Potwierdzony jest on wewnętrznym mierzeniem Fibonacciego 38,2%.

Poprzedni artykułKiedy łapać dołek na Złocie? Bitcoin odrzuca poziomy Fibonacciego
Następny artykułSilna zapora podażowa na EURUSD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.