Czy na EURGBP pojawi się druga szansa?

0
121

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURGBP na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 40 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 0,8535. Po tym fakcie to strona popytowa przejęła kontrolę na wykresie. 

Czy na EURGBP pojawi się druga szansa?

EURGBP M15

źródło: xStation

Drugi test?

Powoli zaczyna wracać zmienność po sesji azjatyckiej. Handel w Europie rozpoczął się jednak również dość spokojnie. Notowania o poranku zareagowały na obecną strefę wsparcia 0,8560. Poziom ten został wyznaczony na podstawie mierzenia Fibonacciego 38,2%. Zakładając retest może się pojawić okazja do ukształtowania formacji podwójnego dna.

Poprzedni artykułCzy to koniec wzrostów na Ethereum?
Następny artykułCzy to koniec korekty na indeksach?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.