Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

0
157

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 930 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od fali spadkowej, która jest podstawą dla mierzenia Fibonacciego.

Czy to koniec wzrostów na Ethereum?

ETHEREUM H4

źródło: xStation

Formacja Gartleya

Początek lipca jest kontynuacją wzrostowej tendencji z końcówki czerwca. Notowania waluty cyfrowej ETH z łatwością wracają ponad barierę 2 000 dolarów. Wcześniejsza reakcja na pułap współczynnika 61,8% fibo, stanowi tutaj podstawę dla wykreowania struktury harmonicznej. Zakończeniem schematu XABCD powinno być głębokie mierzenie wewnętrzne 78,6% fibo. Strefa oporu znajduje się więc na wysokości 2 430 dolarów.

Poprzedni artykułSytuacja techniczna na polskim rynku akcji
Następny artykułCzy na EURGBP pojawi się druga szansa?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.