Sytuacja techniczna na polskim rynku akcji

0
88

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania indeksu giełdowego WIG20 na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni sesyjnych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 175 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w ramach trwającego trendu wzrostowego. Z początkiem czerwca rynek ukształtował tam silny opór techniczny, który odnosi się do pułapu cenowego 2 270 punktów.

Sytuacja techniczna na polskim rynku akcji

WIG20 H4

źródło: xStation

Korekta prosta

Obecnie budowany jest schemat z potencjalną korektą prostą. W ramach mierzenia FE100 wyznaczamy ewentualny target spadkowy na polskim indeksie giełdowym. Tym samym otrzymujemy strefę wsparcia na wysokości 2 147 punktów. Zakładamy tutaj spełnienie równości odcinków AB=CD

Poprzedni artykułRopa naftowa po 100 dolarów? Trend jest bardzo silny.
Następny artykułCzy to koniec wzrostów na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.