W poprzednim tygodniu byliśmy świadkami kolejnej ekspansji ceny na parze walutowej EURUSD. Po zaskoczeniu na payrollsach (zdecydowanie gorszy odczyt od prognoz), przewaga byków nad niedźwiedziami jeszcze bardziej się powiększyła. Potwierdza to także sentyment rynkowy, który wskazuje, że spekulanci indywidualni dołożyli kolejne krótkie pozycje. Z reguły zawierają oni transakcje przeciwne trendowi.
Pozycje traderów detalicznych na EURUSD
Najbliższy techniczny opór na parze walutowej EURUSD znajduje się na wysokości okrągłego poziom 1.13000. Uważam, że w tym tygodniu rynek może dotrzeć nawet na wysokość kursu 1.14000, gdzie wypada geometria z D1, ale o tym będę pisał więcej, gdy ten wariant będzie bardziej prawdopodobny. Z tego względu, że na tej parze panuje silny trend wzrostowy, a traderzy detaliczny w większości mają krótkie pozycje, to skupię się dzisiaj na dwóch istotnych wsparciach, które mogą okazać się kluczowymi zaporami popytowymi.
Pierwsze wsparcie może wynikać z klasycznej linii trendu, którą poprowadziłem po dołkach w ostatnim impulsie wzrostowym. W przypadku zbliżania się notowań do wspomnianej LT, warto sprawdzać czy rynek nie znajduje się dodatkowo w lokalnej strefie wsparcia, lub tzw. schodach cenowych.
Kolejne miejsce, gdzie może dojść do kolejnej aktywacji popytu, wypada w pobliżu poziomu cenowego 1.2300. Na wysokości tego kursu jest zakończenie potencjalnej geometrycznej korekty pędzącej. Poza technicznym wsparciem, wynikającym z podstawy tego setupu, warto pamiętać również, że według metody overbalance, wyznaczony prostokąt może „bronić” (pod względem technicznym) ostatniego impulsu wzrostowego.
Warto obserwować pozycjonowanie traderów detalicznych. Jeśli kolejne krótkie pozycje będą otwieranie, możliwe będą jeszcze dalsze i silniejsze wzrosty. Najwięksi uczestnicy rynku tylko na to czekają.
EURUSD, interwał H1
Więcej takich artykułów znajdziesz na: http://www.fiboteamschool.pl/blog/
Kontakt z autorem: [email protected]
Informujemy, że treści zaprezentowane w niniejszym serwisie nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r, (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych ich emitentów lub wystawców. Treści te mają charakter informacyjny i przygotowane zostały z należytą starannością oraz w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Autorzy oraz właściciele niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym serwisie, a w szczególności za wynikłe z nich straty.