Czy nadal warto kupować PLN-y?

0
130

Dynamiczna fala

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 100 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 4,4150. Po tym fakcie na rynku pojawił się silny popyt na europejską walutę. Po trzech tygodniach kurs pary walutowej EURPLN znalazł się o ponad 2 000 pipsów wyżej od prezentowanego low.

Czy nadal warto kupować PLN y?

USDPLN H4

źródło: xStation

Targety spadkowe

Maksimum cenowe na powyższy wykresie osiągnęło pułap cenowy 4,6225. Była to ostatnia sesja 2020 roku, po której sentyment na parze walutowej EURPLN uległ zmianie. Obecnie trwa schemat korekcyjny, który oparty jest na strukturze XABCD. Po zaksięgowaniu wewnętrznego mierzenia 61,8%, kolejnym targetem jest poziom cenowy 4,4600. Mamy tam zakończenie struktury harmonicznej Gartleya, które znajduje się na wysokości mierzenia fibo 78,6%.

Poprzedni artykułShort squeeze na funcie brytyjskim? Korekta na Bitcoinie
Następny artykułOptymistyczny początek lutego na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.