Optymistyczny początek lutego na Bitcoinie

0
97

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC, na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 13 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego na poziomie cenowym 41 780 USD. Po tym fakcie na rynku BTCUSD pojawiły się dynamiczne spadki.  

Optymistyczny początek lutego na Bitcoinie

BTCUSD H4

źródło: xStation

Target wzrostowy

Luty rozpoczął się od optymistycznych sygnałów na rynku walut cyfrowych. Notowania Bitcoina odbiły się od okrągłej strefy cenowej 32 000 dolarów i nadal podążają na północ. Technicznym oporem jest tutaj strefa cenowa 40 200 dolarów, która oparta jest na dwóch mierzeniach Fibonacciego: wewnętrznym 88,6% oraz zewnętrznym 127,2%.

Poprzedni artykułCzy nadal warto kupować PLN-y?
Następny artykułCzy dług pogrąży rynki? Co przyniesie tydzień? Przemysław Kwiecień, 08.02.2021
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.