Czy popyt na funta brytyjskiego będzie się utrzymywał?

0
276

Grudniowy swing

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań o rozpiętości mniej więcej 250 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu wzrostowego, który budowany był przez ostatnie sesje grudnia 202 roku. Trend wzrostowy został zastopowany na okrągłej strefie cenowej 1,3700.

Czy popyt na funta brytyjskiego będzie się utrzymywał?

GBPUSD H1

źródło: xStation

Górne ograniczenie

Styczeń rozpoczął się od zwiększonego popytu na amerykańska walutę. Najbardziej dynamiczne okazało się samo otwarcie 2021 roku, które skutkowało kilkugodzinną przeceną o mniej więcej 150 pipsów. Obecnie kurs GBPUSD walczy o utrzymanie się poniżej okrągłej strefy cenowej 1,3600. W okolicy znajduje się linia górnego ograniczenia, która powinna sprzyjać sprzedającym. Od środy rynek kształtował również strefę wsparcia, która oparta jest na silnym mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo ~ 1,3535.

Poprzedni artykułKRYPTOTRADING – profesjonalna Analiza Techniczna kryptowalut – codziennie o 12:30
Następny artykułCzy tankowanie będzie coraz droższe?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.