Czy tankowanie będzie coraz droższe?

0
343

Panika

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej na interwale sesyjnym. Pozwala to przedstawić dynamikę kursu WTI na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 45 dolarów. Lewa strona wykresu obejmuje bowiem panikę z pierwsze kwartału ubiegłego roku, kiedy to ceny spadły poniżej 10 USD, a na rynku kontraktów były nawet ujemne. 

Czy tankowanie będzie coraz droższe?

WTI D1

źródło: xStation

Górne ograniczenie

Sytuacja z nierealnie niskimi wycenami ropy naftowej nie utrzymała się zbyt długo. Już w maju kurs powrócił ponad pułap 30 dolarów za baryłkę WTI. W kolejnych tygodniach dynamika nie była już tak istotna, jednak trend wzrostowy został utrzymany. Styczeń przynosi wybicie górą poziomu 50 USD za baryłkę. Kurs zbliża się do strefy oporu na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Mamy tutaj strefę podażową po cenie 52 dolarów za baryłkę.

Poprzedni artykułCzy popyt na funta brytyjskiego będzie się utrzymywał?
Następny artykułKońcówka spadków na złocie? 161,8% fibo trzyma Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.