Czy pozytywny sentyment na Ethereum zostanie utrzymany?

0
108

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 300 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołków cenowych po kursie 2 885 dolarów. Sesja poniedziałkowa była wyjątkowo pozytywna dla kupujących na rynku kryptowalut. Notowania w dynamiczny sposób powróciły ponad okrągłą barierę 3000 dolarów.

Czy pozytywny sentyment na Ethereum zostanie utrzymany?

ETHUSD M30

źródło: xStation

Pierwsze wsparcie

Obecnie trwa korekta poniedziałkowych wzrostów ETHUSD. Rynek oparł się na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2%. Tam też znajduje się aktualnie najbliższa strefa popytowa na wykresie Ethereum. Poglądowo prowadzimy lokalną linię trendu wzrostowego, która jest respektowana przez rynek. Ewentualne jej zanegowanie będzie pierwszym sygnałem słabości kupujących.

Poprzedni artykułOneToOne na ropie WTI. Bitcoin odbija się od poziomu Fibonacciego
Następny artykułCzy to już koniec spadków na rynku EURUSD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.