Czy to już koniec spadków na rynku EURUSD?

0
110

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 200 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swing wzrostowego, który budowany był w ostatnim tygodniu lipca. Widoczne wzrosty zakończyły się ukształtowaniem lokalnego maksimum po cenie 1,1910.

Czy to już koniec spadków na rynku EURUSD?

EURUSD H4

źródło: xStation

Zewnętrzne wsparcie

W środowy poranek notowania EURUSD wypełniają techniczny poziom wsparcia. Zielona strefa popytowa oparta jest na zewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 127,2%. Siatka została rozłożona na podstawie fali wzrostowej, która wspomniana jest we wstępie artykułu.

Obecnie obserwujemy scenariusz z perspektywy interwału 1-godzinowego, na którym powinny pojawić się popytowe formacje świecowe. Jedynie w takim przypadku będziemy brali pod uwagę rozegranie wskazanej strefy wsparcia.

Poprzedni artykułCzy pozytywny sentyment na Ethereum zostanie utrzymany?
Następny artykułRynek złota wstaje z kolan po fali wyprzedaży
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.