Rynek złota wstaje z kolan po fali wyprzedaży

0
125

Fala spadków

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 150 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1832 USD. Po tym fakcie na wykresie pojawiła się bardzo dynamiczna wyprzedaż. Momentem ekstremalnym było poniedziałkowe otwarcia tygodnia, kiedy to cena spadła o ponad 80 dolarów w przeciągu dwóch godzin.

Rynek złota wstaje z kolan po fali wyprzedaży

GOLD H1

źródło: xStation

Pierwszy opór

Patrząc na skalę spadków na przełomie tygodnia, bieżące notowania wyglądają jak typowa konsolidacja. Rynek porusza się w przedziale cenowym 1 718 – 1 738 USD. W taki zakresie porusza się cena złota od poniedziałkowego popołudnia.

Techniczna strefa podażowa wynika z klasycznego mierzenia 50%. Odnosimy się tutaj do ceny 1 758 dolarów za uncję. Patrząc na obecną dynamikę notowań, rynek może potrzebować kilku sesji na zaksięgowanie oporu.

Poprzedni artykułCzy to już koniec spadków na rynku EURUSD?
Następny artykułDruga szansa na indeksie NASDAQ?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.