Druga szansa na indeksie NASDAQ?

0
90

Wybicie górą

Poniższy wykres przedstawia notowania amerykańskiego indeksu NASDAQ 100 na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 320 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka cenowego po kursie 14 850 punktów. Po tym fakcie na wykresie pojawił się dynamiczny ruch na północ. W szybkim tempie wybita została okrągła bariera 15 000 punktów.

Druga szansa na indeksie NASDAQ?

US100 H1

źródło: xStation

Wsparcie FE100

Obecny scenariusz opiera się na układzie korekcyjnym OneToOne. Mamy tutaj przykład korekty prostej z zachowaniem równości AB=CD. W ten sposób otrzymujemy obecny poziom popytowy po cenie 14 985 punktów. Pierwszy test strefy wsparcia pojawił się podczas sesji środowej.

Czwartkowy poranek przynosi kolejne zejście w techniczne rejony. Warto więc zaobserwować układ kolejnych świec na interwale 1-godzinowym.

Poprzedni artykułRynek złota wstaje z kolan po fali wyprzedaży
Następny artykułPoranny motyw na wykresie USDCAD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.