Poranny motyw na wykresie USDCAD

0
111

Lokalne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 100 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka cenowego po kursie 1,2587. Wtorkowe popołudnie okazało się jednak wyjątkowo pozytywne dla dolara kanadyjskiego, który wyraźnie zyskiwał na wartości do USD.

Poranny motyw na wykresie USDCAD

USDCAD M15

źródło: xStation

Opór FE100

Podczas środowej sesji amerykańskiej, zapoczątkowany został schemat korekcyjny, który kontynuowany jest w czwartkowy poranek. Rynek wraca ponad poziom 1,2500 i kontynuuje lokalny swing wzrostowy. Obecnie zbliżamy się do poziomu podażowego, który oparty jest na układzie korekcyjnym OneToOne. Widoczna strefa oporu odnosi się do kursu 1,2523. Za interwał decyzyjny możemy uznać obserwowany interwał 15-minutowy.

Poprzedni artykułDruga szansa na indeksie NASDAQ?
Następny artykułGeometria Fibonacciego na dolarze. Techniczny opór na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.