Czy rynki akcji będą kontynuować wzrosty? Jaki jest poziom docelowy na DAXie?

0
557

Wzrost dynamiki

Szeroki schemat na niemieckim indeksie DAX obejmuje dynamiczne spadki z przełomu lutego i marca. Dokonujemy tam mierzenia Fibonacciego, które wyznacza nam średnioterminowy scenariusz. Za punkt B układu harmonicznego uznajemy poziom cenowy 10 150 punktów, gdzie mamy pułap współczynnika 38,2%. Kolejne tygodnie to dalsze odreagowanie na giełdach akcji. Notowania DAX-a znajdują się obecnie w okolicy okrągłej bariery 11 000 punktów. Aktualny pozostaje scenariusz z układem harmoniczny Leonarda, który wyznacza target cenowy po kursie 12 500 punktów.

Czy rynki akcji będą kontynuować wzrosty? Jaki jest poziom docelowy na DAXie?


DAX H4

źródło: xStation

Target osiągnięty

W nieco mniejszym ujęciu, prowadzimy linię trendu wzrostowego. Jest ona respektowana od początku kwietnia, a kurs kilkukrotnie reagował na jej nachylenie. Największa korekta spadkowa może posłużyć nam za lokalne wsparcie, które obecnie to poziom cenowy 10 300 punktów. Ewentualne wypełnienie wspomnianego poziomu wiązałoby się zanegowaniem linii trendu wzrostowego. Dzisiejsze otwarcie luką wzrostową potwierdza zaangażowanie kupujących i wydaje się, że to kontynuacja trendu z ostatnich tygodni jest bardziej prawdopodobna, niż kolejne załamanie kursu.

Poprzedni artykułFOREX a PODATKI. Obowiązkowy webinar dla każdego Tradera – 12 maj 2020 o godzinie 18:00
Następny artykułMiliony bezrobotnych niestraszne rynkom
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.