Czy ten opór będzie kluczowy dla wyceny Ethereum?

0
137

Przewaga podaży

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 680 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2030 USD. Po tym fakcie na rynku Ethereum pojawiła się dość dynamiczna wyprzedaż. Dopiero podczas sesji wtorkowej ukształtowane zostało low, które obowiązuje na przedstawionym horyzoncie czasowym ~ 1350 USD.

Czy ten opór będzie kluczowy dla wyceny Ethereum?

ETHUSD H1

źródło: xStation

Potwierdzenie oporu

W dniu dzisiejszym obserwujemy kontynuację wtorkowego odreagowania. Cena ETH wraca ponad 1500 dolarów i kontynuuje rajd na północ. Najbliższą zaporą podażową jest poziom cenowy 1690 dolarów. Uzyskujemy tam potwierdzenie w postaci biegunowości oraz współczynnika 50%.

Poprzedni artykułRopa naftowa będzie jeszcze droższa?
Następny artykułDalsze spadki na WALL STREET? Powrót hossy na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.