Ropa naftowa będzie jeszcze droższa?

0
219

Przewaga popytu

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania WTI wyznaczyły zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4,4 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która budowana była pod koniec ubiegłego tygodnia. Przyczyniła się ona do ukształtowania low cenowego po kursie 58,6 USD.

Ropa naftowa będzie jeszcze droższa?

WTI H1

źródło: xStation

Techniczne mierzenie

Podczas wtorkowej sesji notowania ropy naftowej dynamicznie spadały. Lokalną zaporą dla kursu WTI okazał się okrągły poziom cenowy 63 dolary. Obecny scenariusz techniczny zakłada utrzymanie kierunku południowego i wypełnienie schematu OneToOne na strukturze większego rzędu. Celujemy tutaj w poziom cenowy 59,3 USD, który bazuje na mierzeniu FE100 oraz wcześniejszym low.

Poprzedni artykułJak połączyć Wyckoffa z wolumenem skumulowanym?
Następny artykułCzy ten opór będzie kluczowy dla wyceny Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.