Czy ten poziom zostanie wybroniony?

0
281

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować dynamikę polskiej waluty na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka w pobliżu bariery cenowej 4,3000. Był to również początek nowego trendu średnioterminowego na tej parze walutowej. Po blisko pięciu miesiącach spadków, notowania USDPLN-a wyznaczyły tegoroczne minimum na wysokości 3,6500.

Czy ten poziom zostanie wybroniony?


USDPLN D1

źródło: xStation

Szeroki opór

W ostatnim czasie rynek kolejny raz osiągnął kluczową strefę podażową. Odnosimy się tutaj do zakresu cenowego 3,9000 – 3,9100. Jest on tutaj oparty na współczynniku Fibonacciego 38,2%. Dodatkowym i silnym potwierdzeniem jest tutaj strefa biegunowości, która uwarunkowana jest na dołkach z maja i czerwca. Analiza przedstawiona jest na interwale dziennym, na którym szukamy ostatecznego rozstrzygnięcia w strefie oporu.

Poprzedni artykułWtorkowe ograniczenia na niemieckim indeksie
Następny artykułJak może wyglądać dystrybucja na zachodnich indeksach?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.