Wtorkowe ograniczenia na niemieckim indeksie

0
359

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Przedstawiony horyzont czasowy obejmuje skalę ostatnich kilku sesji i został ujęty na formacjach świecowych z interwału 15-minutowego. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 12 590 punktów. Była to jednocześnie najniższa wycena DE30 na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni. Jak na skalę interwału czasowego M15 jest to okres dość rozbudowany. 

Wtorkowe ograniczenia na niemieckim indeksie


DAX M15

źródło: xStation

Lokalne ograniczenie

Ze wspomnianego minimum wygenerowany został dynamiczny ruch na północ. W tym czasie notowania wzrosły o ponad 400 punktów, a zajęło to mniej więcej dwie sesje. Na podstawie szerokiej fali wzrostowej, dokonujemy mierzenia Fibonacciego, które kształtuje nam techniczne punkty zwrotne. Kluczowym elementem jest obecnie poziomu cenowy 12 750 punktów, który ukształtowany został na wysokości mierzenia 61,8% fibo. Dodatkowym elementem jest tutaj lokalne ograniczenie trendowe, w którym poruszają się notowania w dniu dzisiejszym.

Poprzedni artykułNowy szczyt na PLN’ach? Techniczny opór na Bitcoinie
Następny artykułCzy ten poziom zostanie wybroniony?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.