Czy ten scenariusz na USDCAD będzie kontynuowany?

0
278

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały przedział wahań o rozpiętości około 270 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od kluczowego swingu wzrostowego, który zawiera w sobie pełny przedział zmienności w ukazanym okresie czasie. Podkreślam tutaj wierzchołek cenowy, który para walutowa USDCAD wyznaczyła na poziomie cenowym 1,2955.

Czy ten scenariusz na USDCAD będzie kontynuowany?

 

USDCAD M30

źródło: xStation

Zakres wahań

Poniedziałkowe popołudnie wygenerowało korektę spadkową, która była pochodną słabości amerykańskiego dolara. Notowania zatrzymały się dopiero na wysokości mierzenia 50%, które tyczy się wspomnianego swingu wzrostowego. Pomimo dzisiejszego odreagowania, jedną z opcji jest tutaj układ harmoniczny, którego wykończeniem będzie mierzenie 78,6% lub 88,6% fibo. Wskazuję więc tutaj poziomy cenowe 1,2746 oraz 1,2720.

Poprzedni artykułMożliwy OneToOne na funcie. Bitcoin walczy z poziomem Fibonacciego
Następny artykułCzy złoto wygeneruje sygnał wzrostowy?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.