Czy złoto wygeneruje sygnał wzrostowy?

0
303

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania Złota na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie rynek ukształtował przedział wahań o rozpiętości mniej więcej 640 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się wraz z dużym zaangażowaniem kupujących. Był to moment połowy marca bieżącego roku, od którego na rynkach finansowych pojawił się wyraźny spadek awersji do ryzyka.

Czy złoto wygeneruje sygnał wzrostowy?

GOLD D1

źródło: xStation

Linia trendu

Zaangażowanie kupujących utrzymało się do pierwszej połowy sierpnia. Kurs złota wyznaczył szczyt cenowy po kursie 2 080 dolarów za uncję. Obecne spadki respektują poprowadzoną linię trendu, a wczorajsza sesja kolejny raz ją potwierdziła. Wcześniej rynek zaksięgował strefę wsparcia na poziomie cenowym 1 765 dolarów za uncję. Jest to poziom mierzenia 50% z szerokiego swingu wzrostowego.

Poprzedni artykułCzy ten scenariusz na USDCAD będzie kontynuowany?
Następny artykułDane makro 23.12.2020 – PKB, sprzedaż nieruchomości
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.