Czy to będzie szczyt na Bitcoinie?

0
177

Silne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu BTCUSD na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 15 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 58 100 dolarów. Ostatni tydzień lutego przyniósł jednak dość dynamiczną realizację zysków i spadek w okolice 43 000 dolarów.

Czy to będzie szczyt na Bitcoinie?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Techniczny target

W marcu to ponownie kupujący dominują na rynku kryptowalut. Wzrosty przekraczają psychologiczną barierę 50 000 dolarów i kontynuują rajd na północ. Obecnie testowana jest ciekawa strefa techniczna, która oparta jest na głębokim mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. Odnosimy się tutaj do strefa podażowej po cenie 54 900 dolarów. W przypadku wybronienia analizowanego oporu, target korekcyjny zakłada aktywację popytu w okolicy 49 200 USD. Tam taż wyznaczone jest wsparcie wynikające z mierzenia FE100.

Poprzedni artykułSzeroka perspektywa dla wzrostów na funcie brytyjskim
Następny artykułOstatni poziom oporu na SP500. Bitcoin wybije nowy szczyt?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.