Szeroka perspektywa dla wzrostów na funcie brytyjskim

0
154

Silne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPPLN na interwale tygodniowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku lat. W tym czasie notowania ukształtowały szeroki zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 15 000 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie (6,0900), który był 10-letnim maksimum na wykresie GBPPLN. Od połowy roku 2015 do połowy roku 2017 notowania poruszały się w dynamicznym trendzie spadkowym. Doprowadził on do ukształtowania dołka cenowego po kursie 4,5800. 

Szeroka perspektywa dla wzrostów na funcie brytyjskim

GBPPLN W1

źródło: xStation

Techniczny target

W ostatnich tygodniach obserwujemy kontynuację odbicia na wykresie GBPPLN. Wycena dynamicznie wybija okrągły poziom cenowy 5,0000 i kontynuuje wzrosty. Obecnie testujemy mierzenie 50%, gdzie potwierdzenie stanowi wierzchołek z 2016 roku. Targetem wzrostowym pozostaje jednak szerokie mierzenie Fibonacciego 61,8%. Wypada ono na poziomie cenowym 5,5100. Tam też znajduje się element biegunowości, który stanowi dodatkowy atut dla sprzedających w tym obszarze.

Poprzedni artykułDolar zbliża się do geometrii Fibonacciego. Układ harmoniczny na Bitcoinie
Następny artykułCzy to będzie szczyt na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.