Czy to będzie nowy trend na ropie naftowej?

0
126

Lokalny szczyt

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI, na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5,50 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 67 dolarów za baryłkę. Cały ubiegły tydzień przebiegał jednak pod znakiem przewagi ze strony sprzedających.

Czy to będzie nowy trend na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Poprawa sentymentu z sesji piątkowej utrzymywana jest również w bieżącym tygodniu. Kurs WTI dynamicznie wraca ponad wycenę 65 dolarów za baryłkę. Notowania zaczynają testować barierę podażową 66,40 USD. Jest to opór oparty na głębokim mierzeniu wewnętrznym 88,6% fibo. Obecnie liczymy na drugie podejście i ewentualne sygnały spadkowe na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułSurowce – aktywa kolejnej dekady?
Następny artykułPierwsza strefa popytowa na Ethereum
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.