Pierwsza strefa popytowa na Ethereum

0
278

Korekta wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 250 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która jest częścią majowego trendu spadkowego. Zakończenie odbicia nastąpiła nieco poniżej okrągłej bariery cenowej 3 000 dolarów.

Pierwsza strefa popytowa na Ethereum

ETHUSD H1

źródło: xStation

Kanał cenowy

KW obecnym tygodniu ukształtowane zostały dwie bariery cenowe. Podczas wtorkowej sesji azjatyckiej notowania potwierdziły poziom oporu na wysokości mierzenia FE100. Strefa cenowa 2 750 dolarów pozostaje więc aktualna. Popołudnie otwiera się od podejścia w okolice wsparcia na poziomie cenowym 2 350 USD. analizowany obszar bazuje na mierzeniu wewnętrznym 38,2% fibo.

Poprzedni artykułCzy to będzie nowy trend na ropie naftowej?
Następny artykułSprawdzamy siłę popytu na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.