Sprawdzamy siłę popytu na Bitcoinie

0
164

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 30 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 59 000 dolarów. Po tym fakcie to strona podażowa zaczęła dominować na wykresie. Realizacja zysków była bardzo dynamiczna i zniosła blisko 50% początkowej ceny.

Sprawdzamy siłę popytu na Bitcoinie

BTCUSD H4

źródło: xStation

Target wzrostowy

Środowe przedpołudnie to czas kiedy kurs Bitcoina osiąga pierwszy target wzrostowy. Poziom oporu zawiera się we współczynniku Fibonacciego 38,2%. Analizowana strefa podażowa to pułap cenowy 40 500 dolarów. Aby rozważać rozegranie krótkich pozycji konieczne będą sygnały potwierdzające na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułPierwsza strefa popytowa na Ethereum
Następny artykułSztuczny popyt na złocie? Wolumen skumulowany na Bitcoinie pokazuje co będzie dalej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.