Czy to będzie punkt zwrotny dla wyceny brytyjskiego funta?

0
277

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1,3460. Od tego momentu notowania GBPUSD poruszały się w wyraźnym trendzie spadkowym. Przez trzy tygodnie września kurs spadł o mniej więcej 800 pipsów i wyznaczył lokalne minimum na poziomie 1,2660. Opisany swing spadkowy stanowi obecnie podstawę dla analizy technicznej w średnim terminie czasowym.

Czy to będzie punkt zwrotny dla wyceny brytyjskiego funta?


GBPUSD H4

źródło: xStation

Możliwa harmonia

Kluczową strefą podażową na środowe przedpołudnie jest pułap cenowy 1,3080. Mamy tam zaznaczone mierzenie 50% z szerokiego swingu spadkowego. Notowania wypełniły ta strefę i wygenerowały wyraźną korektę spadkową. Widoczny układ może być podstawą dla układu harmonicznego Leonarda lub Nietoperza. Celujemy więc w głębokie wewnętrzne mierzenia Fibonacciego, który ukształtowane są na poziomach 1,3310 oraz 1,3390. Elementem decyzyjnym do rozegrania konkretnej strefą będą dodatkowe potwierdzenia na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułJak może wyglądać dystrybucja na zachodnich indeksach?
Następny artykułTrwa kampania wzrostowa na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.