Trwa kampania wzrostowa na Bitcoinie

0
329

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Uwidoczniony horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilkanaście miesięcy dynamiki BTCUSD. Z uwagi na ostatnie wzrosty skupiamy się bowiem na szerokiej analizie technicznej. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w połowie ubiegłego roku, kiedy to wycena Bitcoina zbliżyła się do bariery 14 000 dolarów. Po tym czasie obserwowaliśmy kilka miesięcy przeceny głównej kryptowaluty. Ukształtowana fala podażowa stanowi teraz podstawę dla szerokich układów technicznych.

Trwa kampania wzrostowa na Bitcoinie


BTCUSD D1

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

W drugim kwartale bieżącego roku na rynek kryptowalut wrócił wyraźny popyt. Po okresie strachu i pierwszej fali COVID-19, inwestorzy zaczęli chętniej wracać do ryzykownych aktywów. Kapitał wędrował więc nie tylko na rynki akcyjne, ale jak widać również do kryptowalut. Po mniej więcej półrocznych wzrostach, Bitcoin odrobił zdecydowaną większość strat z drugiego półrocza 2019 roku. Obecnie kurs zbliża się do strefy podażowej na wysokości głębokiego mierzenia wewnętrznego 88,6% fibo. Jest to poziom cenowy po kursie 12 700 USD.

Poprzedni artykułCzy to będzie punkt zwrotny dla wyceny brytyjskiego funta?
Następny artykułSilny popyt na japońskiego jena – Czy to się utrzyma?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.