Silny popyt na japońskiego jena – Czy to się utrzyma?

0
294

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ejka na przestrzeni ostatnich kilku sesji. Elementem kluczowym dla lewej strony wykresu jest lokalne minimum, które ukształtowane zostało na okrągłym poziomie cenowym 123,00. Od tego momentu relatywna siła wspólnej waluty dynamicznie rosła. Zakres jaki wyznaczyła główna fala wzrostowa wyniósł 200 pipsów. Pokazuje to również dość ograniczoną zmienność tej pary walutowej w ostatnim czasie.

Silny popyt na japońskiego jena   Czy to się utrzyma?


EURJPY H1

źródło: xStation

61,8% Fibo

Obecny tydzień przynosi wyraźną korektę wcześniejszych wzrostów. Rynek EURJPY spada poniżej okrągłej bariery 124,00 i kontynuuje kierunek południowy. Po czwartkowym otwarciu sesji europejskiej, kurs zbliża się do kluczowego poziomu wsparcia ~ 123,77. Jest to poziom oparty na wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 61,8% oraz potwierdzony wyraźną biegunowością. Obecnie obserwujemy schemat formacji świecowych jaki układał się będzie w okolicach strefy popytowej.

Poprzedni artykułTrwa kampania wzrostowa na Bitcoinie
Następny artykułPrecyzja Fibonacciego na rynku FOREX
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.