Czy to będzie wzrostowa sesja na DAXie?

0
106

Dynamiczne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 220 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 15 980 punktów. Zwrot notowań został więc wykonany bardzo blisko okrągłej bariery cenowej 16 000 punktów. Otwarcie września okazało się dość dynamiczną realizacją zysków i ukształtowaniem lokalnego dołka po cenie 15 760 punktów.

Czy to będzie wzrostowa sesja na DAXie?

DAX M15

źródło: xStation

Dwie strefy

Na lokalnym interwale 15-minutowym pojawia się układ ze schematem harmonicznym. Pierwszym etapem było zaksięgowanie mierzenia 50% po kursie 15 870 punktów.

Dalsza część polega na swingu wzrostowym w okolice głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% lub 88,6%. Wyznaczone poziomy oporu to odpowiednio: 15 930 oraz 15 953.

Poprzedni artykułJak złapać szczyt na indeksach? Bitcoin walczy z okrągłym poziomem
Następny artykułCzy to okazja do sprzedaży Bitcoina?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.