Czy to okazja do sprzedaży Bitcoina?

0
130

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 000 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od swingu spadkowego, który kształtowany był przez ostatnie cztery sesje sierpnia. W tym czasie rynek wyznaczył lokalne low cenowe po kursie 46 450 dolarów.

Czy to okazja do sprzedaży Bitcoina?

BITCOIN M15

źródło: xStation

Zewnętrzny opór

Wrześniowe wzrosty zaczyna testować zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 127,2%. Wspomniany współczynnik pochodzi z pomiaru siatki na przestrzeni swingu spadkowego z pierwszej części wykresu.

Wyznaczona strefa podażowa odnosi się do kursu 50 430 dolarów za Bitcoina. Optymalnym interwałem dla tego scenariusza technicznego powinien być interwał 1-godzinowy.

Poprzedni artykułCzy to będzie wzrostowa sesja na DAXie?
Następny artykułAKADEMIA TRADINGU – Trading reakcji na poziomach Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.