Czy to była przełomowa sesja na Bitcoinie?

0
179

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 8 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 33 300 dolarów. Po tym fakcie rynek wykonał swing wzrostowy, który kształtowany był na przełomie maja i czerwca. 

Czy to była przełomowa sesja na Bitcoinie?

BTCUSD H4

źródło: xStation

Dwa ograniczenia

Trzecia czerwcowa sesja wprowadziła zmianę sentymentu na wykresie BTCUSD. Notowania wykonały spadek o ponad 20%. Obecnie rynek kształtuje dołek na wysokości zewnętrzne mierzenia Fibonacciego 127,2%. Poziom cenowy 31 500 USD pozostaje wsparciem dla notowań. Obecnie zapoczątkowana korekta wzrostowa powinna rozwinąć się w maksymalnym obszarze 33 300 USD. Pułap ten wyznacza nam mierzenie FE100.

Poprzedni artykułKońcówka sesji na rynku PLN-a
Następny artykułFIBONACCI CAMP – webinar
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.