Końcówka sesji na rynku PLN-a

0
144

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 400 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się na przełomie 2020 i 2021 roku. Przez większość pierwszego kwartału kurs poruszał się w dość wąskim zakresie cenowym. Przełomowy był miesiąc marzec, w którym wartość amerykańskiego dolara znacznie wzrosła.

Końcówka sesji na rynku PLN a

USDPLN D1

źródło: xStation

Głębokie wsparcie

Kwiecień bieżącego roku rozpoczął się od zmiany szerokiej tendencji rynkowej. Kapitał zaczął migrować do polskiej waluty, a więc do aktywów zdecydowanie bardziej ryzykownych niż amerykański dolar. Sugeruje to w tym okresie zdecydowany wzrost awersji do ryzyka. Od kilkunastu sesji notowania testują głęboką strefę popytową po cenie 3,6500. Powoli na wykresie pojawiają się drobne potwierdzania przewagi kupujących. Obserwujemy rynek z perspektywy interwału sesyjnego.

Poprzedni artykułFormacja harmoniczna na EURUSD. Niedługo koniec bessy na Bitcoinie?
Następny artykułCzy to była przełomowa sesja na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.