Czy to czas na korektę indeksu DAX?

0
284

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 690 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 15 740 punktów. Kolejne sesje były okresem dominacji sprzedających. Lokalny trend spadkowy nadal jest utrzymywany, jednak korekty są naturalnym elementem rynkowym. Taki też scenariusz zakładamy obecnie w przypadku DAX-a.

Czy to czas na korektę indeksu DAX?

DAX H1

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Dokonując wyznaczenia scenariusza korekcyjnego, jesteśmy w stanie pokazać najbliższy poziom oporu. Pomiary rozpoczynamy z dołka cenowego po kursie 15 060 punktów. Rozkładamy siatkę Fibonacciego oraz korzystamy z układu korekcyjnego AB=CD. Zasięg wykończenia korekty pędzącej pokrywa nam się ze współczynnikiem Fibonacciego 38,2%. W ten sposób otrzymujemy strefę podażową 15 310 punktów.

Poprzedni artykułSCALPING NA FOREX
Następny artykułRopa naftowa w korekcie spadkowej – Czy jest szansa na tańsze paliwo?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.