Ropa naftowa w korekcie spadkowej – Czy jest szansa na tańsze paliwo?

0
234

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7,30 USD.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 69,40 USD za baryłkę. Po tym fakcie na rynku ropy naftowej pojawił się wyraźny popyt.

Ropa naftowa w korekcie spadkowej   Czy jest szansa na tańsze paliwo?

WTI H1

źródło: xStation

Potwierdzone wsparcie

Na piątkowej sesji europejskiej obserwujemy kontynuację lokalnych spadków. Cena odbiła się z okolicy okrągłego kursu 76 dolarów za baryłkę. Target dla spadków jest pułap mierzenia 50%. Mamy tam potwierdzenie w postaci poprzednich dołków, gdzie nastąpiło dynamiczne odreagowanie. Ostateczne potwierdzenie oparte jest jak zawsze na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułCzy to czas na korektę indeksu DAX?
Następny artykułKorekta pędząca
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.