Czy to dobra okazja na ropie naftowej?

0
211

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3,30 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 57,60 USD. Po tym fakcie na czarnego złota pojawił się wyraźny popyt.

Czy to dobra okazja na ropie naftowej?

WTI M30

źródło: xStation

Wewnętrzne fibo

Środowa sesja europejska rozpoczyna się od dominacji sprzedających. Notowania utrzymują się poniżej bariery 60 dolarów za baryłkę i wysyłają sygnały spadkowe. Aktualnie notowania wypełniają ciekawą strefę popytową, która oparta jest na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom cenowy 58,85 USD. Ewentualny scenariusz z długimi pozycjami powinien być potwierdzony na formacjach świecowych.

Poprzedni artykułPodwójna okazja na GOLD?
Następny artykułKońcówka wzrostów na zachodnich indeksach? Wybicie z konsolidacji na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.