Podwójna okazja na GOLD?

0
273

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania złota na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 78 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu po cenie 1 755 dolarów za uncję. Po tym fakcie na rynku metali szlachetnych nastąpiła realizacja zysków. Wycena GOLD zamknęła miesiąc low po kursie 1 677 USD.

Podwójna okazja na GOLD?

GOLD H4

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Kwiecień to wyraźna zmiana sentymentu na rynku złota. Wtorkowa sesja przynosi wypełnienie technicznego oporu po cenie 1 739 dolarów za uncję. Jest to pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Przedpołudniem pojawiła się pierwsza reakcja sprzedających, jednak zgodnie z prawdopodobieństwem warto pozostać uważnym, gdyż rynek w większości przypadków daję drugą szansę na zajęcie pozycji.

Poprzedni artykułAtrakcyjny poziom na sprzedaż amerykańskiego dolara?
Następny artykułCzy to dobra okazja na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.