Atrakcyjny poziom na sprzedaż amerykańskiego dolara?

0
298

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 120 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,1704. Po tym fakcie na rynku głównej pary walutowej dominowali kupujący. Jednym z kluczowych elementów jest korekta spadkowa, która kształtowana była na przełomie tygodnia.

Atrakcyjny poziom na sprzedaż amerykańskiego dolara?

EURUSD H1

źródło: xStation

Mierzenie FE100

W ostatnich godzinach notowania odbiły się od poziomu cenowego 1,1822. Sprowadza to wyceny w kierunku okrągłej bariery 1,1800. Zakładając równość korekcyjną na głównej parze walutowej, potrzebujemy scenariusza spadkowego do okolic 1,1775. Tam też znajduje się cluster technicznych mierzeń. Bazujemy na swingu 38,2% fibo oraz FE100.

Poprzedni artykułKryptowaluty nadal w ofensywie – Atrakcyjny poziom na Bitcoinie
Następny artykułPodwójna okazja na GOLD?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.