Kryptowaluty nadal w ofensywie – Atrakcyjny poziom na Bitcoinie

0
268

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 800 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 56 600 USD. Po tym fakcie na wykresie BTCUSD pojawiły się silne wzrosty. W przeciągu kilku godzin kurs poszybował w górę o blisko 5%.

Kryptowaluty nadal w ofensywie   Atrakcyjny poziom na Bitcoinie

BTCUSD M15

źródło: xStation

Głębokie mierzenie

Wspomniany swing wzrostowy stanowić będzie podstawę dla obecnej struktury harmonicznej. Fala XA zawiera się w środowych wzrostach, które budowane były na sesji europejskiej i amerykańskiej. Wieczorna korekta zaksięgowała mierzenie 50% ze wspomnianego swingu. W ramach formacji harmonicznej Leonarda, możemy zakładać drugą falę korekcyjną, której targetem powinien być pułap głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6%. Interesuje nas tutaj poziom cenowy 57 190 dolarów. Ewentualne wybicie nowego high, będzie równoznaczne z anulowaniem scenariusza.

Poprzedni artykułCzy nadal warto kupować złoto?
Następny artykułAtrakcyjny poziom na sprzedaż amerykańskiego dolara?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.